Leczenie uzależnień od narkotyków

Skuteczne programy pomocy psychologicznej i terapeutycznej

Po prostu choroba

Terminem narkomanii określa się postępującą chorobę, której podłożem jest uzależnienie od środków odurzających. Prowadzi ona do zatrucia organizmu, powodując jego stopniowe wyniszczenie, a w konsekwencji śmierć. Przygotowani na pracę z takimi osobami zapewniamy profesjonalną diagnozę, terapię odwykową i wsparcie psychologiczne dla osób uzależnionych, a także ich rodzin. Dla osób, które podejrzewają u siebie lub u kogoś bliskiego - uzależnienie od narkotyków, czeka zestaw informacji na temat objawów, diagnostyki oraz leczenia narkomanii.

Rola szczecińskiego Centrum Terapii Uzależnień

Czerpiemy doświadczenie z programów, które od wielu lat funkcjonują w polskim i europejskim lecznictwie odwykowym. Zapewniamy skuteczną pomoc dla osób uzależnionych oraz wsparcie dla ich rodzin. Pomogliśmy już wielu osobom pokonać nałóg narkotykowy pomimo, że leczenie narkomanii jest bardzo złożonym procesem. Z doświadczenia wiemy, że prawidłowo prowadzony może przebiegać sprawnie, komfortowo i z mnóstwem pozytywnych emocji. Nasi wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści są w stanie w każdym praktycznie przypadku przeprowadzić nowoczesne, kompleksowe i bardzo skuteczne leczenie uzależnienia narkotykowego, oparte na terapii behawioralnej i integracyjnej.

Proces integracji polega na budowie nowego, albo zmodyfikowanego modelu życia, który będzie alternatywą i przeciwwagą dla niewygodnego funkcjonowania z substancją. Atutem Centrum Terapii Uzależnień jest to, że niewiele ośrodków w Europie ma możliwości prawidłowego przeprowadzenia procesu integracyjnego. Charakteryzujący nas wysoki standard funkcjonowania przekłada się na bardzo dobrą jakość leczenia.

Jak rozpoznać?

Symptomem uzależnienia narkotykowego jest przymus sięgania po kolejne, coraz większe dawki substancji odurzającej oraz niemożność odstawienia jej mimo chęci. Dość często towarzyszy temu zmiana sposobu bycia osoby uzależnionej, drażliwość i nieuzasadniona nerwowość, oraz wynikająca z utraty kontroli nad swoim zachowaniem obojętność na ważne wcześniej dziedziny, takie jak hobby, życie towarzyskie, obowiązki zawodowe, lub szkolne. Ostatnim symptomem są objawy abstynencyjne po odstawieniu narkotyku.

Jak postąpić?

Najważniejszym (zwrotnym) momentem, jest chwila w której osoba uzależniona przyznaje się przed sobą, że jest chora i potrzebuje pomocy. Im wcześniej będzie można postawić diagnozę i rozpocząć leczenie, tym skuteczniejsza będzie terapia. Leczenie zawsze musi być dostosowane do konkretnego pacjenta – rodzaju zażywanych substancji, poziomu uzależnienia, stopnia wyniszczenia organizmu i układu nerwowego.

Różne procedury leczenia

Leczenie krótkoterminowe podejmują oddziały szpitalne oraz kliniki psychiatryczne. Terapia jest połączeniem leczenia farmakologicznego oraz konsultacji psychologicznych i trwa od 6 do 8 tygodni. Najczęściej Pacjentom zaleca się dalszą terapię w warunkach ambulatoryjnych, czyli takich jakie proponuje Centrum Terapii Uzależnień w Szczecinie.

Jako ośrodek specjalistyczny proponujemy leczenie średnioterminowe (8 tygodni) oraz długoterminowe (nawet do 2 lat). Terapia jest połączeniem różnych form pracy z terapeutą oraz zajęć grupowych, ma na celu całkowitą abstynencję.

BORYKASZ SIĘ 
Z NAŁOGIEM

dzwoń 24h
tel 728 163 963

Oferujemy skuteczną pomoc
Zwycięstwo nad nałogiem
jest w zasięgu twoich możliwości.

Daj sobie szansę i zobacz sukcesy innych osób.
W niczym się od nich nie różnisz.
Centrum Terapii Uzależnień Szczecin

Copyright © 2019   www.ctu.szczecin.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.

Facebook

YouTube