Terapia indywidualna

Odnieśliśmy już wiele sukcesów w terapiach indywidualnych

Terapia indywidualna


Dla nas liczysz się Ty i Twoje problemy

Sesje terapii indywidualnej oferowane przez szczecińskie Centrum Terapii Uzależnień są skoncentrowane na rozpoznaniach problemów i pomocy w otwarciu się na terapię, przez co proces terapeutyczny doprowadza do zmiany sytuacji. Ilość sesji zależy od Pacjenta i jego indywidualnych potrzeb.

Dzięki terapii indywidualnej uczestnicy naszych programów mają możliwość zdobycia wiedzy o samych sobie. W odpowiednio określonej relacji terapeutycznej nasi specjaliści pomagają zrozumieć zachowania i emocje oraz ich podstawy. Sesje terapii uczą rozpoznawać, nazywać i okazywać uczucia oraz emocje, a w dalszej perspektywie panować nad swoim zachowaniem, co ma olbrzymie znaczenie szczególnie w przypadku uzależnień behawioralnych (hazard, seksoholizm). Procesy samopoznania i pracy nad sobą niezwykle korzystnie sprzyjają poprawie relacji z samym sobą, bliskimi i środowiskiem, w tym także miejscem pracy.

Sesje dostosowane do problemów Pacjentów

Nasz zespół dysponuje zarówno doświadczeniem życiowym i terapeutycznym, jak i fachową wiedzą w dziedzinach wymaganych przez specyfikę realizowanych zadań. Sprawiają one, że proces zmiany i droga w poznawaniu samego siebie są dla naszych Pacjentów łatwiejsze do przejścia. Do strategii rozwiązań jakie proponujemy należą przede wszystkim

  • Dialog motywujący
  • Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach
  • Strategie zawierające elementy psychoterapii poznawczo-behawioralnej

Pracujemy zarówno z osobami dostrzegającymi u siebie symptomy uzależnienia, jak również mającymi kontakt z takimi osobami (członkowie rodzin, przyjaciele, wspólnicy).

Wszystkie prace Centrum Terapii Uzależnień prowadzą i nadzorują wyłącznie certyfikowani specjaliści, których działania dopasowywane są do indywidualnych potrzeb i problemów Pacjenta. Wśród naszych uprawnień znajdują się certyfikaty specjalistyczne Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Rady ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

BORYKASZ SIĘ 
Z NAŁOGIEM

dzwoń 24h
tel 728 163 963

Oferujemy skuteczną pomoc
Zwycięstwo nad nałogiem
jest w zasięgu twoich możliwości.

Daj sobie szansę i zobacz sukcesy innych osób.
W niczym się od nich nie różnisz.
Centrum Terapii Uzależnień Szczecin

Copyright © 2019   www.ctu.szczecin.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.

Facebook

YouTube