Leczenie Uzależnień
od seksu

Posiadamy doświadczenie w leczeniu wszystkich uzależnień behawioralnych

Seksoholizm


Uzależnienie od czynności

Profesjonalni terapeuci Centrum Terapii Uzależnień w Szczecinie pracują również z przypadkami szeroko rozumianego uzależnienia od seksu. Niesiemy pomoc terapeutyczną osobom, których zachowania seksualne krzywdzą innych, jak i ludziom patologicznie zaabsorbowanym danym zachowaniem, tak pod względem zaangażowania w jego uprawianie, jak i obsesyjnych myśli na jego temat.

Obraz społeczny

Seksoholizm jest chorobą stosunkowo mało znaną, nie tyle w sensie rzadkości występowania, ile medialnej popularności jaką w przestrzeni społecznej mają narkomania, czy uzależnienie od hazardu. Jednakże mamy doświadczenie w pracy z tym zaburzeniem i konkretną wiedzę na temat możliwości przebiegu choroby. Co za tym idzie, jesteśmy w stanie ją leczyć.

Uzależnienia skutkują problemowymi zachowaniami. Wynikają one najczęściej z przekonania, że realizację określonych potrzeb można osiągnąć wyłącznie w okolicznościach, które Klientowi, lub jego otoczeniu przynoszą szkodę, albo są nielegalne. Jednym ze sposobów osiągnięcia celu przez osobę uzależnioną są próby przejmowania kontroli nad innymi poprzez krzywdzenie albo manipulację. Zdarza się też traktowanie fantazji i wynikającego z nich zachowania jako sposobu zapewniania sobie niezależności i spełnienia. Jeszcze innym przejawem uzależnienia od czynności seksualnych jest preferowanie określonych zachowań z tej sfery jako celu samego w sobie, a dążenie do nich traktowane jako realizacja przeznaczenia i nadawanie sensu swojemu losowi. Mimo tak rozbudowanego obrazu wewnętrznego, na zewnątrz uzależnienie od seksu może się przejawiać znacznie skromniej, np. oglądaniem pornografii w pracy przy jednoczesnym zaniedbywaniu obowiązków zawodowych.

Strategia wstępna

Ocena skuteczności różnych modeli terapeutycznych przemawia za stosowaniem w przypadku seksoholizmu terapii poznawczo-behawioralnej oraz strategii opartych na wspieraniu motywacji do zmiany. Dopełnienie terapii może stanowić farmakoterapia i grupy terapeutyczne. W przypadku terapii indywidualnej do roli terapeuty należy określenie zależności biopsychospołecznych na tle, których dochodzi do utraty kontroli, albo wywołują natręctwa myślowe i ich nawroty, których z kolei efekty w postaci nieuzasadnionego zmęczenia, stanów depresyjnych i myśli samobójczych są kompensowane zachowaniami szkodliwymi dla Klienta, albo krzywdzącymi jego otoczenie. Dopełnieniem leczenia jest terapia rodzinna oraz grupy wsparcia realizujące podejścia oparte na odpowiednim programie.

BORYKASZ SIĘ 
Z NAŁOGIEM

dzwoń 24h
tel 728 163 963

Oferujemy skuteczną pomoc
Zwycięstwo nad nałogiem
jest w zasięgu twoich możliwości.

Daj sobie szansę i zobacz sukcesy innych osób.
W niczym się od nich nie różnisz.
Centrum Terapii Uzależnień Szczecin

Copyright © 2019   www.ctu.szczecin.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.

Facebook

YouTube