Terapia dzienna

Najlepsze standardy leczenia dostosowane do indywidualnych potrzeb

Terapia dzienna


Skuteczna pomoc psychologiczna

Standardem leczenia ambulatoryjnego jest tak zwana terapia dzienna. To specjalna procedura przygotowana dla Pacjentów, którzy z różnych przyczyn nie chcą podejmować terapii związanej z pobytem poza domem w dłuższym okresie czasu (jak w przypadku ośrodków stacjonarnych). Oddział terapii dziennej niweluje więc ryzyko utraty pracy, lub zakłócenia relacji rodzinnych, które mogłyby wpłynąć w sposób negatywny na przebieg leczenia. W ten sposób nasi Klienci mają możliwość uczestnictwa w codziennym programie terapeutycznym bez opuszczania Szczecina.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów stworzyliśmy oddział dla osób, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą podjąć terapii w ośrodku stacjonarnym. Oddział dzienny daje możliwość uczestniczenia w codziennym, intensywnym programie terapeutycznym bez konieczności opuszczana swojego miejsca zamieszkania.

Dzienny oddział terapii uzależnień w Szczecinie

W terapii ważne jest dla nas indywidualne podejście do człowieka. Program terapii dostosowany jest do możliwości i zasobów Pacjenta, co ma istotne znaczenie w procesie zmiany. Nie stosujemy przesadnej konfrontacji, a w zamian oferujemy rozmowy motywujące. Program skierowany jest w szczególności do tych osób, które mają trudności w utrzymaniu dłuższej abstynencji i potrzebują wsparcia. Obejmuje on:

  • Grupy zadaniowe
  • Społeczność terapeutyczną
  • Treningi umiejętności społecznych
  • Warsztaty zapobiegania nawrotom
  • Psychoterapię indywidualną i grupową
  • Psychoedukację
  • Arteterapię
  • Treningi relaksacyjne

Oddział dzienny zajmuje się leczeniem osób uzależnionych od środków psychoaktywnych, które dobrowolnie wyraziły zgodę na leczenie lub zostały zobowiązane do leczenia przez sąd. Przyjęcia na Oddział Dzienny odbywają się po wstępnej konsultacji u terapeuty uzależnień. Więcej informacji o kryteriach przyjęcia do programu znajduje się TUTAJ.

BORYKASZ SIĘ 
Z NAŁOGIEM

dzwoń 24h
tel 728 163 963

Oferujemy skuteczną pomoc
Zwycięstwo nad nałogiem
jest w zasięgu twoich możliwości.

Daj sobie szansę i zobacz sukcesy innych osób.
W niczym się od nich nie różnisz.
Centrum Terapii Uzależnień Szczecin

Copyright © 2019   www.ctu.szczecin.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.

Facebook

YouTube